A magyarok és a románok is ott vannak a középdöntőben.

A román női kézilabda-válogatott 31-26 (15-13) arányban legyőzte péntek este Horvátország válogatottját, a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság D csoportjában, és ezzel bejutott a középdöntőbe.

A C csoportban Magyarország hősies közdelemben 21-14-re verte Montenegrót és ugyancsak középdöntős lett.

Románia második győzelmét aratta és két pontot visz magával a főcsoportba.

Az Agerpres tudósítása szerint egy kiegyensúlyozott kezdés után Horvátország 3-6-ra elhúzott (9. perc), amikor Ambros Martin időt kért, és ez azonnal meg is látszott: Románia öt gólt dobott és egyet sem kapott, 8-6 (16), és ezt a különbséget a szünetig megtartotta, 15-13.

A második félidő elején Románia öt gólra növelte az előnyét, 19-14 (38), ám a horvátok nem adták fel és két gólra feljöttek, 21-19 (44). Ekkor azonban a román csapat ismét hozott egy 5-0-s etapot, 26-19 (49) és a meccset izgalommentesen, a cserejátékosokkal fejezte be.